DRSOHOCLINIC.COM’ DAN ALIŞVERİŞ YAPMAK GÜVENLİ Mİ?

drsohoclinic.com’da zevkle ve güvenle alışveriş yapabilmeniz için gizlilik ve güvenlik konularına son derece önem verilmiştir. Sitemiz üzerinden satın aldığınız herhangi bir ürün sonrası girdiğiniz kredi kartı bilgileriniz, şifrelenir ve otomatik olarak, hangi banka kartını kullandıysanız, o bankaya ulaşarak provizyon alınmaktadır. Tüm bu işlemler sürecinde bize ulaştırdığınız bilgiler sadece ilgili bankaya gönderilmektedir.

KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ KAYDEDİYOR MUSUNUZ?

Sitemiz üzerinden satın aldığınız herhangi bir ürün sonrası girdiğiniz kredi kartı bilgileriniz, şifrelenir ve otomatik olarak, hangi banka kartını kullandıysanız, o bankaya ulaşarak provizyon alınmaktadır. Tüm bu işlemler sürecinde bize ulaştırdığınız bilgiler sadece ilgili bankaya gönderilmektedir.

KİŞİSEL BİLGİLERİM GÜVENDE Mİ?

Alışveriş sırasında girdiğiniz kişisel kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz üyelik sözleşmesi gereğince saklanmaktadır ve güvendedir.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. Üyelik veya çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Firmamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır. Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletişim sayfasındaki linkle bildirim yapabilir. Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkma iktimali olan sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. Firmamız, belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcı ile temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir. Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir web sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı’na karşı denetlenmektedir.